بازديد رئيس سازمان برنامه و بودجه استان از اداره كل هواشناسي

دانش اقلیمی برای کنش اقلیمی

بازديد رئيس سازمان برنامه و بودجه استان از اداره كل هواشناسي

پنجشنبه, 04 خرداد 1396 ساعت 08:13 عربپور
چاپ مشاهده در قالب PDF

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان از اداره كل هواشناسي و مركز هواشناسي فرودگاه كرمان بازديد به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل هواشناسی استان کرمان رودري در سومين روز از خرداد ماه روز مقاومت، ايثار و پيروزي به اتفاق معاون هماهنگي برنامه و بودجه و جمعي از كارشناسان ضمن بازديد از اداره كل هواشناسي در جلسه شوراي اداري اين اداره كل شركت نمود.

در ابتدا امیر حسین ذهبی نژاد، سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان هواشناسي استان گزارش كاملي از اقدامات و عملكرد هواشناسی ارائه نمود. سپس رئيس سازمان برنامه و بودجه استان ضمن تقدير و تشكر از سرپرست و همكاران اداره کل هواشناسی استان ، سوم خرداد ماه روز آزادسازي خرمشهر را تبريك گفت و بيان داشت: سوم خرداد ماه يادآور ايثار و از خودگذشتگي مردان و زنان غيور و دلاوري است كه با تقديم خون خود حماسه اي بزرگ را در تاريخ اين مرز و بوم رقم زدند و ياد شهيدان و جانبازان را گرامي داشتند.

رودري نقش هواشناسي را در مباحث كلان و حوزه هاي بخشي استان بسيار مهم دانست و افزود: خدمات انجام شده در بخش هواشناسی کمک به توسعه پایدار و حفظ منابع طبیعی میکند. بخش مهمي از برنامه ريزي هايي كه در سطح استان انجام مي شود با تكيه بر آمار و اطلاعات دقيق هواشناسي، اقليم و آب و هوا مي باشد. وي خاطر نشان کرد: هر چه صحت و دقت آمار بالا باشد ما به واقعيت ها بيشتر نزديك مي شويم. ايشان در ادامه نگاه ويژه به هواشناسي را يك ضرورت مهم دانست و افزود: در يك پروسه منطقی و زماني مشخص  تهیه ادوات سخت افزاري و نرم افزاري جهت رسیدن به اهداف کاربر  محور بودن خدمات  بعنوان يك ضرورت دنبال خواهد شد.

وي با اشاره به آمار ارائه شده جلوگيري از خسارات محصولات كشاورزي كه با اطلاع رساني به موقع گزارشات هواشناسي و سرمازدگي در  شهرستانهای پسته خیز استان صورت گرفته گفت: ارزش افزوده حاصل از اخطاریه ها  وتوصیه های به موقع هواشناسی کشاورزی موضوع بسيار مهمي است كه بايستي با دستگاههاي ذيربط و در كميسيون تخصصي مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گيرد و انشاءاله به طور جد به تمامي شهرستانها تسري پيدا كند.

در ادامه جلسه از قسمت هاي مختلف اداره کل از جمله مركز پيش بيني و تحقيقات هواشناسي، ايستگاه سنجش جو بالا،  ايستگاه فرودگاه  بازديد به عمل آمد. در محل ایستگاه فرودگاه کرمان  قاسم زاده مدیر کل فرودگاه کرمان و مدیر حراست فرودگاه کرمان نیز حضور بعمل رساندند . در این دیدار مدیر کل فرودگاه کرمان در مورد کاربرد اطلاعات دقيق هواشناسي در ناوبري هوايي و پرواز هاي فرودگاه كرمان تاکید و  در مورد تجهیزات جدید هواشناسی مورد استفاده در امر ناوبری هوایی مطالبی را  ارائه نمود.

You are here:   خانه
| + - | RTL - LTR

weather.kr.ir